Bizden Haberler

2016-11-05
Çebi Fındık, ihracattaki pazar payını artırma hedefine yönelik 5-7 Aralık 2016’da SIAL Middle East Fuarı’na katılıyor.
Çebi Fındık, ihracattaki pazar payını  artırma hedefine yönelik 5-7 Aralık  2016’da SIAL Middle East Fuarı’na  katılıyor.

2015 yılında, en fazla fındık ihracatı gerçekleştiren Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği üyesi ilk 20 firma arasında yer alan Çebi Fındık, ihracattaki pazar payını artırmak hedefiyle uluslararası fuarlara katılıyor.

 

Çebi Fındık, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Abu Dhabi Emirliği’nde 5-7 Aralık 2016 tarihleri arasında düzenlenecek SIAL Middle East 2016 Fuarı’nda da yer alacak. 

 

Çebi Fındık Satış Geliştirme Müdürü Beyza Çebi, ihracattaki pazar paylarını artırmak için etkisi güçlü uluslararası fuarlara katıldıklarını belirterek, “İstanbul Ofisimizi öncelikle ihracatımızı geliştirmek amacıyla kurduk. Orta Doğu gelişen bir pazar ve bizim de hedeflediğimiz pazarlar arasında yer alıyor. Fuarlar alıcılar ile birebir ilişki kurmak ve kuruluşumuzu, ürünlerimizi en iyi şekilde ifade etmek için çok etkili platformlar. SIAL Middle East Fuarı’na katılarak bu fırsatları değerlendirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

 

SIAL Middle East Fuarı’na 59 ülkeden 1000 VIP alım heyeti katılıyor. Her yıl ziyaretçi trafiği % 40 artan fuarı 2015 yılında 18.000 profesyonel ziyaret etti. 

 

9,8 milyonluk nüfusunun % 80’i ülkeye geçici çalışma amacıyla gelmiş yabancılardan oluşan Birleşik Arap Emirlikleri, kişi başına düşen gelir itibariyle dünyanın sayılı zengin ülkeleri arasında yer alıyor. Ülke iklimine bağlı olarak topraklarının önemli bölümünün tarıma elverişli olmaması nedeniyle sınırlı yerel üretim olanaklarına sahip olan BAE’de gıda ihtiyacının % 90 kadarı ithalatla karşılanıyor.