Bizden Haberler

2016-08-16
ÇEBİ, “Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” Arasında…
ÇEBİ, “Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” Arasında…

Türk fındık sektörünün asırlık çınarı ÇEBİ; İstanbul Sanayi Odası’nın(İSO) açıkladığı 2015 yılı “Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde yerini aldı. 106.888.705 TL’lik üretimden satış miktarı ile listede yerini alan ÇEBİ; Karadeniz Fındık Mamulleri ve İhracatçı Birliği’nin yapmış olduğu “En Fazla Fazla İhracat Yapan İlk 20 Firma” arasında da yer alarak önemli bir başarıya imza atmıştı. Tartışılmaz kalite, güven ve istikrarı ön planda tuttuklarını ifade eden Çebi Fındık Entegre Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Uğur Çebi, “Ticari yaşamımız boyunca tüm gücümüzle yöre insanının refahını artırmak misyonu ile çalışan bir aile olduk. Çebi’nin başarısının ve devamlılığının temelinde kendisini hiçbir koşulda bırakmayan üreticinin gücü vardır. En büyük güç itibardır diyen ve bu uğurda büyük emek harcayan büyüklerimizin bize sundukları sağlam temelde bizim en büyük iftihar kaynağımız ve itici gücümüzdür” diyor.

 


2015 yılında toplam cironun yüzde 10’u kadar ihracat yaptıklarını söyleyen Hasan Uğur Çebi "İhracat rakamımız ile bu yıl Karadeniz İhracatçılar Birliği’nin en fazla ihracat yapan ilk 20 firması arasında yer aldık." dedi.

 


Hedefimiz beş yıl içinde toplam cironun yarısı kadar ihracat yapar hale gelmektir. İşlenmiş fındık pazarında özellikle iç piyasada fırsatların olduğunu düşünüyoruz. Perakende pazara yönelik olarak yeni bir marka oluşturduk ve buna yönelik yeni bir yapılanma düşünüyoruz’’ dedi.

 

Kaynak: Gidaturk.com