Kurucu & Yönetim

Kurucu “Hasan Çebi”

 

"Küçük Hasan" lakabıyla anılan Hasan Çebi 1930 yılında Ordu'da Çebi Fındık’ın temellerini atmıştır.

Ordu’da yöre halkı Hasan Çebi’yi döneminin saygın ve yardımsever girişimcisi olarak hatırlamaktadır. Hasan Çebi’den sonra ikinci ve üçüncü kuşak yönetim dedelerinin kurduğu güven, kalite ve istikrar anlayışı ile Çebi Fındık’ı emin adımlarla büyütmeye ve geliştirmeye devam etmektedir.

 

Çebi Fındık Yönetim Kurulu’ndan Mesaj

 

Fındık Ordu'da yaşamayı, topraklarında beslenmeyi seviyor ve en iyi ürünlerini vatanı Ordu'da veriyor.

 

Biz Ordu'da fındığımızı özenle yetiştiriyor, en iyi ürünü alabilmek için ona çok iyi bakıyoruz. Fındık yüzyıllardır bizimle ve atalarımızdan bugüne biz onunla büyüdük. Fındık yaşamımızın ve kültürümüzün her zaman çok özel ve özgün bir parçası oldu. Atalarımızdan bize aktarılan bu leziz ve sağlıklı mirası sevgi ve saygı ile koruyoruz. Torunlarımız da fındık ile birlikte büyüyorlar ve onların da aynı özeni göstereceklerine inanıyoruz.

 

Tartışmasız kalite, güven ve istikrar anlayışı bizim için çok önemli. Ticari yaşamı boyunca, tüm gücüyle yöre insanının refahını artırmak misyonu ile çalışan kuruluşumuzun başarısının temelinde, 1930 yılından bugüne birlikte çalıştığımız binlerce müstahsilin gücü var.

 

Firmamız, kurulduğu ilk günden bugüne üreticimizin güçlü tutulması ve daha fazla desteklenip bilinçlendirilmesi için çalışıyor.

 

Binlerce üreticinin güvendiği ve tercih ettiği bir kuruluş olmak en büyük gururumuz.

 

Mevcut fındık kırma tesisimizi ve fındık depolarımızı artan talebi karşılamak için büyütmeye devam ediyoruz. İklim kontrollü özel depolarla iç fındık işleme kapasitemizi sağlıklı ve kontrollü olarak gerçekleştirebiliyoruz.

 

Fındık sektöründeki köklü ve önemli oyunculardan biri olarak; birim alandan daha fazla ve kaliteli ürün elde etmeyi hedefleyen, verimliliğin ön planda tutulduğu, rekabetçi ve sürdürülebilir fındık tarımı uygulamalarına destek vermeye çalışıyoruz.